Mâine, 3 martie, va avea loc ședința ordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu aferentă lunii februarie, cu 34 de proiecte de hotărâri pe ordinea de zi.
Între proiectele de hotărâri propuse spre aprobare se numără documentațiile tehnico-economice pentru realizarea mai multor obiective de investiții, după cum urmează:
– Realizare parcări adiacente blocuri de locuințe – zona bloc 30/613
– Extindere carosabil strada Arcului – Faza S.F
– Sistematizare verticală zona adiacentă Punct Termic 15
– Realizare parcări adiacente blocuri de locuințe – zona bloc 200CF
– Realizare parcări adiacente blocuri de locuințe – zona bloc P3 și P8
– Realizare parcări adiacente blocuri de locuințe – zona Școala nr. 5, adiacent Sala de Sport
De asemenea, se propune aprobarea cererii de finanțare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2016-2020 pentru dotarea Colegiului Național “Ion Maiorescu” cu echipamente și mobilier specific didactic și de laborator , dotarea unității sanitare a aceluiași colegiu cu echipamente medicale și alte categorii de echipamente.
La capitolul asistență socială, pe ordinea de zi se află acordarea a cinci sprijine financiare unor giurgiuveni pentru tratarea afecțiunilor grave de care suferă, precum și un sprijin financiar Episcopiei Giurgiului pentru finalizarea lucrărilor de amenajare, renovare și reabilitare a unui imobil unde va funcționa grădinița socială pentru copiii proveniți din familii monoparentale sau victive ale violenței în familie.
Ultima modificare: 02.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu